Farkında mısın insanlığın büyük bir kısmı korku ve endişe içeresinde, nedir bu korku yaratan nedenler?

Bir çok nedeni olmakla birlikte, dünya yorgun ve hızla yaşlanıyor, doğanın dengesi bozulmakta, insan doğadan uzaklaştıkça daha mutsuz ve yorgun hal alıyor ve korku endişesi büyüyor. Dünyanın gidişatı ve yaşadığımız günlük stres hem yetişkin hem de çocuklarda büyük sıkıntılara neden olabiliyor. Dünyanın hızla değişmesi ,duygusal dengesizlik, ani öfke ve sinir hallerine neden olabiliyor. Bu duygular son yıllarda daha sık görülmektedir. Genel olarak dünyada bu korku enerjisi bilinçli yayılmaktadır. Dikkatli olunmalı bu enerjiden kendimizi ve çocuklarımızı korumalıyız.

  Kaygı bozukluğu hayat konforunu ve yaşam sevincini ciddi anlamda düşürmektedir. Bedensel, duygusal dengesizlik ve korku endişesi enerji alanımızı ve bağışıklık sitemini düşüren önemli etkenlerdir.

 

Hayatın doğal süreci olan stres uzun vadeli kaygı bozukluğuna dönüştüğünde tedavi edilmelidir.

 Korku ve endişe hayatımızın her alanında bizi olumsuz etkiler daha kaygılı, hayata bakış açımızı  ve özgürce yaşamamıza engel olur. Nitsche çok doğru demişti ; Korkarak yaşarsan  sadece hayatı seyredersin. Bu hayata mücadele etmek, derslerimizi vermek ve öğrenmek için geldik. Her gün yeniden bir güne doğuyoruz. Her aldığımız nefes çok kıymetli, öncelik bunu idrak etmeliyiz.

Korkularımızla nasıl başa çıkabiliriz?

Bize korku yaratan konular ile yüzleşerek ve destek verecek kristalleri hayatımıza almak katkı sağlar. Aynı zamanda günün belirli saatleri uygun taşlar ile olumlamalar yapmak bağışıklık sistemini ve enerji frekansını güçlendirir ve güne odaklanmayı sağlar. 

Yetişkin ve çocuklar için günlük rutinler oluşturmak olumlu olana odaklanmak kristaller ile mümkün, korku ve endişe için en iyi gelebilecek kristallerden birini tanıtmak istiyorum bu sayıda mavinin taşı Lapis Lazuli . Ben kendisine taşların efendisi diyorum. 

Lapis Lazuli eski çağlardan bu yana kullanılan bir taştır. En iyi Lapis Afganistan’da çıkartılan  Afgan Lapisidir. Renginden dolayı göklerin taşı da diyebiliriz. Güçlü enerjisi nedeniyle dikkatli kullanılması gerekir, baş dönmesi yapabilir. Sertlik derecesinden dolayı suyu sevmeyen taşlar arasında yerini alır. Lapis Lazuli birçok anlamda önemli taşlar arasında yerini alır ve ruhsal yolculuklarda da destekler, psişik saldırılara karşı koruma altına alır, koruma kalkanı oluşturur. Özelikle gece korku yaşayan çocuklarda ve yetişkinlerde bir parça Lapis Lazuli yastık altına konulduğunda korkuları alır rahat uyku sağlar. 

Lapis Lazuli faydaları:

▪Tiroid bezlerini harekete geçirir

▪Kemikleri güçlendirir

▪Tansiyonu dengeler

▪Melankoliyi ve depresyona hafiletir

▪Iç barışı sağlar

▪Boğaz çakrası ve üçüncü göz üzerinde etkilidir

▪Kalp ile akıl arasında iyi bir bağlantı kurar

▪Kadınlarda adet sancılarını azaltıcı ve düzenleyici özelliği vardır

▪Fiziksel ve ruhsal güçlerimiz arasında denge oluşturur

▪Gece yastık altına konulduğunda korkuları alır 

▪Kaygıları azaltır

 ▪Çocuklarda korkuyu ve endişeyi uzak tutar

▪Kullanan kişilere canlılık verir

Sertlik derecesi: 5-6 arasında 

Temizleme yöntemleri: Sertlik derecesi düşük olduğundan temizleme yönteminde sudan uzak durulmalıdır. Toprak ile temizleme uygun olur.

(Doğal taşlar tamamlayıcı ve destekleyicidir) sağlık  sorunlarınızda  doktorunuza başvurunuz).

Sevgilerimle,