• USD 32,79
  • EUR 35,16
  • ALTIN 2.459,44
  • BİST100 10.471
  • BTC 67.000
2 gün önce Yaşam

Sinemaseverler 14 Haziran Cuma günü vizyona girecek yeni filmlerle buluşuyor

3 gün önce Ekonomi

Hanehalkı Bütçe Araştırması'nın 2023 yılı sonuçlarına göre Türkiye genelinde hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde en yüksek payı yüzde 23,9 ile konut ve kira harcamaları alırken, ikinci sırayı yüzde 21,9 ile ulaştırma harcamaları, üçüncü sırayı ise yüzde 20,6 ile gıda ve alkolsüz içecek harcamaları aldı.

3 gün önce Ekonomi

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma şartlarını kısmen esneten kanun değişikliği doğrultusunda uygulama yönetmeliğinde de değişikliğe gidildi. Buna göre afetlerden doğrudan etkilenmeyen işyerleri için yapılan başvurular doğrudan reddedilecek.

4 gün önce Ekonomi

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği üyelerinden oluşan 31 kişilik heyet, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında Japonya’daki ilk ikili görüşme programına Osaka’da başladı. Japon halı ithalatçı firmaların yoğun ilgi gösterdiği B2B görüşmelerinde Gaziantepli halıcılar yenilikçi ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

4 gün önce Ekonomi

Güneydoğu Anadolu bölgesinde ihracat liderliği sürdüren hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü, yılın ilk beş ayında ihracatını yüzde 9,2 artırarak 1,4 milyar dolara taşıdı.

1 hafta önce Gündem

Türkiye halı sektörünü dünya ile buluşturan Gaziantep halı Fuarını 4 gün boyunca 74 ülkeden 13 bin 805 sektör profesyoneli kişi ziyaret etti.

1 hafta önce Gündem

Tüm Mağazalar Birliği Girişimci İş İnsanları Derneği – TÜMBİR kuruldu. Derneğin 32 kişiden oluşan Kurucu Yönetim Kurulu’na, TÜMBİR Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı ve Gaziantep ile Güneydoğu Bölgesinden Sorumlu Başkanı olarak İslam Özaltın seçildi. Özaltın, amaçlarının yaklaşık 450 bin kişiye istihdam sağlanan sektörde, seslerini daha gür duyurmak olduğunu açıkladı.

1 hafta önce Ekonomi

Mayıs ayında aylık enflasyon yüzde 3.37 olurken küresel emtia fiyatlarındaki artışın enflasyona etkisi de daha net görüldü. Mayısta en yüksek aylık fiyat artışı yüzde 15.51 ile kakaoda kaydedildi. Kahve fiyatlarında da yüzde 8.82 ile ana endeksin çok üzerinde bir artış yaşandı.

1 hafta önce Ekonomi

Altın fiyatları, yatırımcıların Fed'in bu yılki faiz rotasına dair ipuçları sunabilecek önemli istihdam verileri öncesinde yükselişini sürdürdü.

1 hafta önce Ekonomi

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinin (GAİB) yaptığı yazılı açıklamaya göre bölgenin ihracatı Mayıs ayında 1 milyar doların üzerine çıktı. Bölgenin ihracat üssü Gaziantep’in Mayıs ayı ihracatı ise 902 milyon dolar oldu. Gaziantep, en çok ihracat yapan iller arasında ise 6. sırada yer aldı.