Sitrin Taşı en çok ilgi çeken kristaller arasında yerini alır.Birçok faydası dışında paranın, bolluk bereketin taşıdır.

Geçmişten bugüne bu taşın faydasına inanan  ticaretle uğraşan insanlar iş  yerlerinde bu taşı kasa yada etraflarında bulundururlarmış; para çekme özelliğine sahip olduğuna inanırlarmış. Bu nedenle Sitrin Taşı tüccar yada esnaf taşı olarak da bilinir.

Güneşin enerjisini taşıyan bu değerli taş, güçlü bir arındırıcı ve canlandırıcıdır. Üçüncü çakra üzerinde son derece faydalıdır. Karın ve göbek çakralarını temizler taç çakrayı harekete geçirir ve sezgileri açar.Depresyon ve korkular üzerinde etkilidir, öfke duygusunu sonlandırmada yardımcı olur. Zihnin odaklanmasını ve konsantrasyonu artırır.

Geçmişte değil, anda ve akışta kalmamıza yardımcı olur. Hayattan keyif almamızı destekler. Bu taşın dinamik, cömert ve neşe dolu bir etkisi vardır, hayatımıza mutluluk katar.

Sitrin Taşı’nı bir aura koruyucusu olarak düşünebilirsiniz. Negatif enerjiyi emer, dağıtır ve topraklar. Çevre ve ortam için oldukça önemli bir taştır.

İş yeriniz ya da evinizde Sitrin Taşından oluşan bolluk bereket köşesini “kütle” olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca küçük bir tambur sitrin taşı cüzdanın içinde de bolluk bereket içinde fayda sağlar.Bileklik ya da kolye olarak da kullanmak mümkün.

 

Bolluk Bereket bilinci atalarımıza kadar dayanıyor. Atalardan gelen blokajlar ya da kendimize ve çevreye verilen yanlış mesajlar paranın ve bolluk enerjisinin

tıkanmasına  sebep oluyor. Ayrıca ülkemizin ve dünyanın değişen ekonomisi insanlar üzerinde büyük sıkıntı yaratıyor. Bu sıkıntı ve endişe aynı zamanda mide ağrıları gibi ve birçok farklı sağlık sorunlarına yol açıyor.

 Öncelik fark etmeliyiz, tabi ki gerçek zenginlik sağlık ve huzur ile başlar. Parayı zihin yönetir ama bolluk bereket içinde yaşamayı dileriz aynı zamanda, burada dengeyi kurmak büyük önem taşır. Bolluk bereket ve para doğuştan gelen hakkımız ve hayatımızda bununla ilgili doğru mesajlara yer vermeliyiz. Kıtlık enerjisi yaratmamalıyız. Zenginliğe kendinizi layık görmüyorsanız zenginlik size asla uğramayacaktır. Size gelen tüm güzellikler için teşekkür ve şükredin, olumlamalarınızı bu yönde yapınız.

Size hediye geldiğinde “ hiç gerek yoktu” demek yerine sevgiyle kabul edin. Bunu hayatınızın her alanında uygulayın geri dönüşümü muhteşem olacaktır.

Yanlış Mesajlar:

-Para kirli

-Paranın değeri yok

-Neye el atsam kurur

-Para insanı bozar

-Çok çalışıyorum kazanamıyorum

 

Doğru Mesajlar:

 

-Neyi tutsam altın olur-

-Bolluk ve bereket içindeyim 

-Para bana akar

-Para güçtür değerlidir

 -Mıknatıs gibiyim,  parayı her zaman çekerim gibi cümleler  para enerjisinin akmasına yardımcı olacaktır Sitrin Taşınızla birlikte bu olumlamayı sıkça yapabilirsiniz.S ize olumlu geri döneceğini fark edeceksiniz.

Genel olarak Sitrin Taşının özellikleri:

-Taşıyan kişiye  mutluluk ve neşe verir

-Para, bereket ve bolluk taşıdır 

-Zihinsel berraklığı artırır

-Başarı getiren kristaller arasında yerini alır 

-Böbrekler, ciğerler, hazım organları üzerinde yararlı olduğuna inanılır

-Sezgileri güçlendirir 

-3 çakra üzerinde fayda sağlar

-Korkuları ve endişeleri alır  

-Göz üzerinde fayda sağlar 

-Hormonları dengeler

 

Sertlik derecesi: 7

Nadir taşlardan olan, negatif enerjiyi pozitife dönüştürerek kendisini temizler.

Negatif enerjiden temizlenmesine gerek yoktur.

Nadiren aralarda topraklanma ve enerji yükleme yapabilirsiniz.

 

Sevgilerimle..