Farkında mısın etrafında her şey değişiyor, dünya değişiyor, Sen değişiyorsun! Bu zamanlarda bulunduğumuz zaman dilimi ve farkındalığın artmasıyla beraber spritüal alanda gözle görülür ölçüde bir yükseliş var. Dünyada ve evrensel boyutta büyük bir yükseliş gerçekleşiyor. Bu yükseliş hepimizin en yüksek hayrına gerçekleşiyor, Kalbimiz ilahi ışık ile bağ kurdukça ve yükseliş seviyelerinde ilerledikçe üst boyutlara ulaşabiliriz, kendimizi tanımak ve şiflandırmak için çok doğru zamanlardan geçiyoruz.

O zaman şimdi!

Olumsuz kalıplardan, duygulardan ve olumsuz düşüncelerden arındıkça kalbimizi sevgi ve ilahi ışık ile doldururuz. Böylelikle sonsuz sevgiyi deneyimleyebiliriz. Artık bizi sınırlayan kalıplardan çıkmanın vakti çoktan geldi.Bütün bunları algılayabilmek için belirli bir ruhani boyuta ulaşmak gerekiyor.

Gerçek şifa, yaradan ve kişinin arasında olur. Ve  kristaller bu yolculukta harika bir aracıdır. Şifa, öncelikle kendimizi tanımaktan geçer. 

İlahi kaynak diyor ki; büyük uyanış şimdi uykudan uyan etrafında neler oluyor gör.

Sen kimsin?

Nerden geldin?

Bu dünyada neler yapıyorsun?

Kendimiz ile yüzleşmek ve hayat amacımızı bulmak her insanın asli görevidir.Bu yüzleşmenin nasıl geçeceğine sen karar veriyorsun, İyileştirici gücünü fark et çıkamadığın çarkın içinden çık! Büyük fırsat şimdi.

İlahi kaynak tüm bu süreci destekliyor, artık spritüel gücünün birçok insan farkında; portal kapıları çoktan açıldı. Bu insanlık ve dünyanın gidişatı ve yükselişi için gerekli.

Ruhsal çalışmalarında ve yükselişinde sana eşlik edecek harika bir kristalden bahsedeceğim; Selenit -Melek taşı, yumuşacık enerjisi bizi dua ve spritüal çalışmalarda başka boyutlara bağlayabilir ve huzur verir. Aynı zamanda yüksek bir koruyuculuğu vardır. Selenit Taşı taşıyan kişinin telepati yeteneği gelişir bu dünyada yeni titreşimler için yer açar. Dünya ve evren arasında bağlantı kurabilir. Taç çakrasını destekler aynı zamanda, titreşimi zihinde berraklık verir. Melekler ile iletişime geçmeye ve zihinsel yolculukta rehberlik eder güzel Selenit. Alanımızı ışık titreşimi ile doldurur ve frekansı güçlendirir. Enerji tıkanıklarını gidererek yüksek bir varoluşa yönlendirir. Yüksek titreşimi olduğundan ev içinde kullandığınız Selenit evin enerjisini korur ve tüm ev sakinlerine huzur verir. Ev ortamında koruma kalkanı oluşturur ve ortamı saf ışık ile donatır.

Selenit taşı, adını Yunan mitolojisindeki ay tanrıçası Selene ’den almıştır.Tarihi ise Antik Mısıra dayanır. Tarih boyunca genellikle dekoratif amaçlarla kullanılmıştır. En yaygın beyaz olanı olsa da farklı renklerde Selenit taşı vardır.

Selent Taşı sertlik derecesi: 2

Temizleme yöntemi:

Selenit, kırılgan bir taştır o yüzden su ile temas etmemelidir. Suda eriyebilir. Kullanımı narin ve dikkatli olmalıdır. Bazı durumlarda kristale öyle çok enerji yüklenir ki enerji yüküne dayanamadığı için çatlayabilir, kırılabilir veya ikiye ayrılabilir. Bu durumda taşınıza size hizmet etiği süreç için teşekkür edip ve vedalaşıp toprağa gömmek en doğrusudur.

Selenit, nadir taşlardan olup hem kendini hem de diğer kristallerin enerjisini temizleyebilir ve şarj eder, o yüzden özellikle bu konu için de önemli ve güçlü bir kristaldir. Kendi kendini temizleyebilse de aralarda içesindeki mineralleri desteklemek amaçlı dolunay ve yeni ay günleri toprağa gömülebilinir.

Selenit Taşı faydaları:

Selenit taşını evde bulundurmak evde yaşayan herkesin hayatına ve eve huzur ve sevgi verir

Vücutta kist ya da kötü huylu tümör tedavisinde vücuda temas ettirilerek taşımak iyi gelir ve tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir

Selenit taşının doğurganlığı arttırma özelliği vardır. Bu yüzden de çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan kişilerin üzerinde taşımasında fayda vardır. Enerji vererek sizi dinçleştirir, yorgunluğu ve halsizliği alır

İskelet sistemi ve kemik rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi vardır

Duygusal dengesizliği dengeler

Yasal sorunlar gibi durumlar ile uğraşırken sahip olmanız gereken en iyi taşlardan biri Selenit’tir

Selenit taşı etkili bir şifa taşıdır. Artrit gibi Selenit’te vücuttaki kemiklerde yaşanan problemleri tedavi edici özelliklere sahiptir

Vücuttaki olumsuz toksinlerin auralarını temizleyerek arıtır

Pembe kuvars gibi yumuşak enerjisi vardır. Aşk ve sevgi üzerinde olumlu etkisi vardır

Ortamdaki negatif enerjinin temizlenmesini sağlar

İçinden çıkamadığınız düşünceleri yok ederek huzur verir. Kafa karışıklığını ortadan kaldırır

Ruhsal rahatlamaya sebep olur

Hayatına Selenit taşının dokunmasına ve yeni kapıların açmasına izin ver.

Fark et! Dünya değişiyor... Sen değişiyorsun...

Sevgim ve ışığımla ,