Ev dekorasyonunda değişiklikler yapıp yaşam alanına farklı bir hava katmayı sevenlerin ve aynı zamanda trendlerin izinden gidenlerin heyecanla beklediği zamanlar geldi. 2016 yılından bu yana bir klasik haline getirdiğimiz Pantone Renk Enstitüsü’nün seçtiği favori renk üzerinden kullanabileceğiniz dekorasyon önerilerini 2024 yılı içinde sizler için hazırladık.

2024'ün yeni başlangıçlarını yaşarken dünyanın dört bir yanındaki ev sahipleri yaşam alanlarını yeni trendler ve renklerle canlandırmanın yollarını arıyor. Pantone'nin Yılın Rengi her yıl iç tasarımı, modayı ve hatta kolektif ruh halimizi etkiliyor. Pantone 2024 için beslenmeyi, sıcaklığı ve geleceğin nazik kucaklaşmasını simgeleyen bir renk seçti: Şeftali Tüyü. Pembenin canlılığı ile turuncunun dinginliği arasında kalan bu kadifemsi, yumuşak renk tonu, Pantone'nin Yılın Rengi programının 25. yılını kutluyor. Geçen yılın cesur Viva Magenta'sından farklı olarak Peach Fuzz, evlerimize daha nötr bir palet getiriyor.-

ROARKE Design Studio'nun kurucusu Laetitia Gorra, Peach Fuzz'un "şakacılığı ve cesareti çağrıştırdığını" söyledi. Ayrıca, bastırılmış ama davetkar tonun "olumlu ve yeni bir başlangıcı özetlemek için mükemmel derecede uygun bir renk" olduğunu, bu nedenle yeni yılın zirvesine dahil edilmesinin harika olduğunu söyledi.

Peach Fuzz, bu hassas renk tonu bizi estetik açıdan hoş ve duygusal açıdan besleyici alanlar yaratmaya teşvik ediyor. Evlerimize bu güzel rengi aşılamanın yollarını araştırırken, Peach Fuzz'ın çeşitli tarzlara ve ortamlara zahmetsizce uyum sağladığını görüyoruz. İşte Peach Fuzz'ı ev dekorunuza dahil etmenin ve yaşam alanlarınızın bu rengi temsil ettiği sıcaklık ve huzurla yankılanmasını sağlamanın yolları:

Oturma Odası ve yaşam alanlarında;

Rahat ve davetkar bir ortam yaratarak Peach Fuzz'ı minderler, örtüler veya alan halısıyla oturma odanıza tanıtın. Rengin bu ince ama etkili kullanımı, nötr tonlarla dengelenerek odanın şık ve konforlu görünmesini sağlar. Modern sanatı seviyorsanız çarpıcı bir soyut sanatsal tablo tam size göre. Turuncu ve pembenin çeşitli tonlarında çarpıcı bir soyut tasarıma sahip olan bir tablo, giriş yolunuza, galeri duvarınıza veya oturma odanıza mükemmel bir katkı sağlayacaktır

Yatak Odası, Çocuk Odası Huzuru

Yatak odasında, sakinlik ve rahatlama duygusunu teşvik etmek için Peach Fuzz'da vurgulu bir duvar boyamayı düşünün. Bu yumuşak renk tonu, beyaz veya açık renkli ahşap mobilyalarla güzel bir şekilde eşleşerek odanın huzurunu artırır.

Mutfak Yenileme

Peach Fuzz'ı dolaplara dahil ederek mutfağınızı canlandırın. Bu beklenmedik renk patlaması, mekana sıcaklık ve neşe katarak burayı aile toplantıları ve mutfak deneyleri için hoş bir alan haline getiriyor.

Rahat Okuma Köşeleri

Şeftali Tüyü renkli yastıklar veya perdelerle rahat bir okuma köşesi yaratın. Bu sakin renk, özellikle sıcak tonlu bir lambayla tamamlandığında rahatlatıcı bir okuma seansı için mükemmel bir arka plan oluşturur.

Banyoda Kullanımı

Banyonuzu havlu, banyo paspası veya duş perdesi gibi Peach Fuzz aksesuarlarıyla dönüştürün. Bu canlı ama dinlendirici renk tonu, özellikle açık renk fayanslar ve doğal ahşap unsurlarla eşleştirildiğinde sıradan bir banyoyu spa benzeri bir dinlenmeye dönüştürür.

Ufak dokunuşlarla Pantone 2024 Yılın Rengi Peach Fuzz'dan ilham alan, özenle seçilmiş mobilya, aydınlatma ve dekor seçeneklerini keşfedin. Pembe ile turuncu arasında bir yerde hoş bir şeftali rengi olan bu renk tonu, aidiyet duygularına, yeni dengeye ve kendine bakma fırsatına ilham verir. . Şeftali tüyü düzenlememizi keşfedin ve 2024 yılının rengini yaşadığınız mekanlara katmanız ve pozitif enerjisini hissetmeniz dileğiyle.