Şehirleşme, markalaşma ile olması gereken çok önemli bir olgu.Bugün şehrimizi belki farkında bile değiliz ama milyonu aşan turist ziyaret ediyor. Şehrin içerisinde iken bizim bile çoğu zaman gidip ziyaret edemediğimiz bir çok kültür hazinesini yerinde ve hevesle ziyaret edip bilgi sahibi oluyorlar. Turizm atağına konulan hedef bu yıl daha da artarak 5 milyon turisti aşmak gibi önemli bir rakama ulaşıyor. Gaziantep sanayi kenti olmakla birlikte desteklerin önemli bir bölümü de hiç şüphesiz bacasız sanayi dediğimiz turizme yapılmalı. Bu şehir yatırımların en büyüğünü hak ediyor. Turizmde birbirinden güzel keşfedilmeyi bekleyen değerlerimiz var.

STK’larımız şehrimizi her alanda daha da ileriye taşımaya devam ediyor. Ekonomik olarak dövizin etkilediği sektörlerin dezavantajını bazı sektörel hedefler koyarak artması hedeflenen turizm atağından pay alarak aşmak gerekiyor. Başarma hedefimizde olması gereken bir olgu.

“Hedefiniz başarı olsun”

Tıpkı bu sayımızda kapak konuğumuz olan Gaziantep Ticaret Odası Başkanımız Sn. Tuncay Yıldırım’ın röportajında dediği gibi.. “Hedefiniz başarı olsun”

Dergimiz başarıyı hedef koyan insanların ve bunu çabalarıyla gönülden isteyenlerin hikayelerini, sizlere kendi yorumumuzla anlattığımız ve sizden gelen geri dönüşlerle bunu taçlandırarak devam etmeye çalıştığımız bir yayın. Göreve geleli henüz 1 yıl olmasına rağmen Gaziantep’in ekonomik faaliyetlerini sekteye uğratan sorunlara çözüm aramak için başarılı bir çalışma sergileyen GTO Yönetimi ve özellikle Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Tuncay Yıldırım’ın girişimleri ile hava trafiğinde ki güzergah problemleri dahil birçok soruna önemli katlkılar sağlandı. Başarıdan bahseden ve dergimize mücadele dolu hayat öyküsünü samimiyetle anlatan Yıldırım’ın kapak konuğu olduğu bu sayımız yine dopdolu içeriği ile sizlerle..

Yayın hayatımızı sürdürürken fikirleri ve paylaşımları ile desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliyor ve sağlıcakla kalın diyorum. Keyifli okumalar....