Dünya genelinde bir çok ülkede kendisini hissettiren Coronavirüs ne yazık ki ülkemizde de baş gösterdi. Türkiye,  dünyada bu virüs kendisini göstermeye başladığı günden bu yana tüm önlemlerini alma yolunda önemli adımlar atıyor. Şimdi yapılması gereken şeyler Sağlık Bakanlığı’nın da açıkladığı gibi panik havası yaratmadan durum analizi yapmak ve devletin aldığı sıkı önlemler yanında bireysel olarak da bizlerin de önlem almasıdır. . Özellikle Bakanlığın da belirttiği gibi her zamankinden daha fazla suya ve sabuna dokunalım. Coronavirüs’un en büyük düşmanı bilinmelidir ki hijyen.  Bu kapsamda kapalı alanlarda kurum ve kuruluşların dezenfekte önlemleri almasının yanında bizler de dikkatli davranıp kendi tedbirlerimizi arttıralım. En kısa zamanda bu sorunun Dünya genelinden ve ülkemizden silindiği sağlıklı bir hayat geçirmeyi diliyoruz.

 

Şehrimiz için önemli isimlerin kapak konuğu olduğu dergimizin bu sayısında da yine başarıları ile ön plana çıkan bir isim olan  Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn.İbrahim Erdemoğlu’nu ağırladık. Sn.Erdemoğlu ile yine çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.Röportajında çalışma hayatına başladığı ilk günlerden bugüne kadar olan mücadeleci yolculuğundan bahseden Erdemoğlu, başarının önemli kriterlerinden birinin de paylaşmak olduğunu vurguladı.

 

Dergimizin önemli konuklarından biri olan, geleneksel kutnu kumaşının dünya markası olması yolunda önemli atılımlar yapan KUTNİA markasının kurucusu AJK Tekstil Kurucu Ortağı Sn.Julide Konukoğlu ile detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.Dünya pazarına açılma yolunda önemli hedeflerinin bulunduğunu belirten Konukoğlu, kutnu kumaşının KUTNİA markasına dönüştüğü serüveni bizimle paylaştı.

 

Birbirinden değerli yazarlarımızın değerli fikirleri ile katkıda bulunduğu, önemli konukların röportajları ile yer aldığı yeni sayımızı keyifle okumanızı diliyorum.