Üretmek ve ürettiğinizi önemli pazarlara açabilmek, ticaretin olmazsa olmazlarındandır.Türkiye ihracatının başarısında önemli bir yeri olan ve 7 milyar dolarlık bir ihracat hacmine sahip bir kent olan Gaziantep, artık sanayide dönüşüm ile daha da önemli pazarlara açılacak.Teknolojinin vazgeçilmez olduğu günümüzde, gereksinimler ve getiriler son tüketicinin isteğine göre şekillenmeye başladı. Rekabetin de belirleyici olduğu bu döngüde, tüketici teknolojik anlamda gelişmiş bir profil sergilemeye başlayacağından, üretilen üründen, üretim aşamasına artık farklı teknolojilere atılmanın zamanı geliyor.Sanayi 4.0 gibi.Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Gaziantep’ten Sanayide Dönüşümü başlatarak önemli bir sürecin startı verildi.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sn.M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun öncülük ettiği bu dönüşüm #bizdevariz başlığı ile sosyal medyada da önemli yer buldu. Gaziantep’in önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Gaziantep Sanayi ve Ticaret Odaları da bu dönüşüme öncülük etme aşamasında önemli projeler başlatarak ,üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Tüm sanayicilerimizin merak ettiği Sanayi’de Dönüşüm’ün ayrıntılarını ve Gaziantep ile ilgili önemli düşüncelerini yine bu sayımızda dergimizin kapak konuğu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sn.M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na yönelttik.Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Hisrcıklıoğlu,bir çok ana başlık ile önemli bilgiler paylaştı.

Birçok önemli konuğumuzun olduğu dergimizde diğer konuklarımızdan biri de Kültür ve Turizm Bakanımızın eşi ve Rotahane’nin kurucusu Sn.Pervin Ersoy. İş hayatından sosyal hayatına kadar Gaziantep ile ilgili de açıklamalarda bulunan Sn.Ersoy ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız gerçekten çok keyifliydi.

Yayın hayattına siz değerli okucularımız sayesinde emin adımlarla devam eden FACE ,sizlerin desteği ile büyüyor.Önemli konu ve satırbaşlarını bizimle samimiyetle paylaşan değerli konuklarımıza ve kalemleri ile her zaman değer katan yazarlarımıza da teşekkür ediyor ve sizleri yeni sayımızla başbaşa bırakıyorum.Sağlıcakla kalın..