Erhan Özeren hayata gözlerini yumdu Erhan Özeren hayata gözlerini yumdu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mavera Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikteki konuşmasında, ev sahipliğinden dolayı GAÜN’e teşekkür ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar konuşmasında milli davaların kolay olmadığını vurgulayarak, birtakım güçlere karşı mücadele verdiklerini ve onların menfaatlerinin başka olduğuna dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Tatar şunlar söyledi Karşımızda birtakım güçler var, onların menfaatleri de başka. Eğer biz bir milletsek, coğrafyamıza, Türkiye'yle komşuluk ilişkisine, Akdenizdeki yeni siyasete, Doğu Akdenizin artan stratejisine ve Türk dünyasına baktığımızda en güneydeki Türk Devleti olarak bağımsız Türk Cumhuriyeti vardır. Bu bağımsız Türk devleti, toprağıyla, kıyıları, egemenliği, deniz alanları, kara suları, kıta sahaları, ekonomisi, bunların hepsiyle Mavi Vatana, Türkiye Cumhuriyetine, KKTCnin Türk dünyasına katkısı vardır.

VALİ ÇEBER: “ÇALIŞKAN REKTÖR”

Gaziantep Valisi Kemal Çeber ise konuşmasında Kıbrıs Barış Harekatının önemini vurgulayarak, harekatın yeni nesillere anlatılması gerekildiğini ifade etti. Yaptığı faaliyetlerden dolayı GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a “Çalışkan Rektör” diyerek teşekkür eden Vali Çeber, “Birebirinden kıymetli organizasyon ve başarılı faaliyetler yürüten çalışkan rektöre, ekibine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TEK MİLLET İKİ DEVLETİZ

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümüne nedeniyle düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, “Bu yıl Gaziantep Üniversitesinin kuruluşunun ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü, bu bir tesadüf değil tevafuk olmalı. Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümü dolayısıyla böyle bir etkinliğine düzenlenmesine katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Kıbrıs ilk zamanlar Yavru Vatan diye anılırdı ama büyük bir devlet oldu. Tek millet, iki devlet olarak yolumuza devam edeceğiz, nice 50 yıllara” diye konuştu. GAÜN Atatürkçü Düşünce Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Yunus Emre Tansü ise “Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünün ilk anma toplantısını Sayın KKTC Cumhurbaşkanının teşrifleriyle gerçekleştirmiş olmaktan Üniversitemiz ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu olarak şeref duyuyoruz.” diye konuştu. Etkinliğin sonunda Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın günün anısına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hediye takdim etti. Etkinlik öncesinde Türk Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Cuma Erdem’in küratörlüğünü yaptığı, Kıbrıs Barış Harekatı’na özel görsellerin yer aldığı bir serginin açılışı yapıldı.