Profesyonel e-ticaret çözümleri üreticisi IdeaSoft ile e-ihracat konsorsiyumu MegaMerchant bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda IdeaSoft müşterileri MegaMerchant ile ilk 3 ay yüzde 0 komisyon avantajından faydalanarak Amazon, Walmart, eBay, Otto gibi 20’yi aşkın global pazar yerlerine açılarak e-ihracat yapabilecek. Anlaşma sayesinde yerli markaların e-ihracat süreçleri kolaylaşacak. Bu kapsamda e-ticareti kolaylaştırmaya yönelik çözümler sunan IdeaSoft, e-ihracat uzmanı MegaMerchant’ın geniş ekibi ve ağından faydalanarak global pazarlarda satış operasyonlarını geliştirecek. IdeaSoft müşterileri anlaşma kapsamında, MegaMerchant’ın e-ihracat profesyonelliğinden destek alıp, ilk üç ay 0 komisyon fırsatından faydalanıp, global pazaryerlerinde satışa başlayarak global büyüme yolculuğunu hızlandıracak. 

İş birliği ile E-İhracat çok kolay hale geldi

Otomobil pazarı 30 yılda 6 kat büyüdü Otomobil pazarı 30 yılda 6 kat büyüdü

E-ticaret ve e-ihracatın büyük fırsatlar barındırdığını belirten IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara, “Hızlı dijitalleşen dünyada, e-ticaret ve e-ihracat ile KOBİ’ler tek bir noktadan tüm dünyaya hizmet verebilir noktaya geldi. Herhangi bir dükkanınız olmadan tüm Türkiye'ye ve dünyaya satış yapmak e-ticaret ve e-ihracatın sunduğu en büyük fırsatlardan birisi. Şu anda 18 binden fazla KOBİ’miz Türkiye'nin ve dünyanın her bölgesine ürünlerini ulaştırabiliyor, belki hiç gitmedikleri noktalarda kendi ürünlerini sergiletebiliyorlar. MegaMerchant iş birliğimiz ile müşterilerimiz artık global pazarlarda daha da hızlı büyüyecek. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle beraber e-ihracat yapmak artık her zamankinden daha kolay bir hale gelirken, firmalar tüm süreçlerde danışmanlık alıp devlet teşviklerinden zahmetsizce faydalanabilecek.” dedi.

Markaları küresel pazarlara taşıyacağız

IdeaSoft müşterilerini Amazon, Walmart, Otto eBay, Emag, başta olmak üzere 20’yi aşkın uluslararası pazaryerine taşıyarak Almanya, İngiltere, Avrupa ve ABD’de de satış yapmalarının önünü açmaktan ötürü mutlu olduklarını dile getiren MegaMerchant Kurucusu ve CEO’su Yaman Alpata, “Türkiye’nin ilk E-İhracat Konsorsiyumu olarak, son 1 yılda önemli başarılara imza attık. Kilogram başına 27 dolar ihracat getirisi elde ettik, Türkiye ortalamasını 3'e katladık. 20 ülkede reklam yaparak, küresel çapta "Made In Türkiye" yazısını 500 milyondan fazla kez gösterdik. 2024’e de hızlı başladık; birçok yerli marka ile anlaşma yaparak onları uluslararası pazarlardaki müşterilerle buluşturduk. Şimdi de IdeaSoft müşterilerinin e-ihracat süreçlerinde yanlarından olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kendilerinin uluslararası pazarlarda büyük başarılar kazanacaklarına inanıyoruz. Bu kapsamda ilk 3 ay boyunca yüzde 0 komisyon ile onların e-ihracatta başarılı olması için büyük bir inançla çalışacağız” diye konuştu. 

IdeaSoft: 2005 yılında kurulan IdeaSoft, web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunmayı ilke edinmiş Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısıdır. IdeaSoft Libadiye Genel Merkez ve BÜDOTEK Teknopark AR-GE ekipleriyle internetten satış yapmak isteyenler için tüm gücümüzle çalışırken, müşterilerine sağladığı ücretsiz panel eğitimleriyle de 2016’dan bu yana 30000+ katılımcıya ulaştı. IdeaSoft ekibi, her yıl Deloitte tarafından resmi mali   raporlara göre düzenlenen ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği yarışmada 6 sene üst üste ödüle layık görüldü. Ayrıca; TEPAV Türkiye 100, Bilişim 500 ve birçok etkinlikte başarılarını ödülle taçlandırdı.

MegaMerchant Hakkında

MegaMerchant, üreticilerin ve markaların, Amazon, Walmart, eBay, Otto gibi global ve yerel pazaryerlerinde kolay ve hızlı şekilde satışa başlamaları için kurulan bir e-ihracat platformdur. Trendyol, Hepsiburada, Alibaba gibi yerel ve global e-ticaret platformlarında üst düzey yöneticilik yapan Yaman Alpata ve bu alanda deneyimli bir ekip tarafından faaliyete geçirilen ve kısa sürede Türkiye’nin en büyük 100 internet şirketinden biri haline gelen MegaMerchant, firmaların gelişmiş e-ticaret pazarlarında markalaşmasına imkan sağlıyor. MegaMerchant’ın kurduğu hazır E-ihracat altyapısı ile markalar, şirket kurmaya, muhasebe tutmaya, hesap açmaya ve yönetmeye gerek kalmadan; karışık lojistik süreçlerine, dil engeline, regülatif süreçlere takılmadan; en önemlisi ek bir yatırım ihtiyacı olmadan, 50’den fazla global pazaryerinde iki haftadan kısa bir sürede satışa başlayabiliyor. Ticaret Bakanlığı’ndan Türkiye’nin ilk E-ihracat Konsorsiyumu statüsünü kazanan MegaMerchant ile çalışan markalar, reklam ve lojistik masraflarında %70’e varan yeni nesil E-ihracat teşviklerinden kolayca faydalanabiliyor. Türkiye, İngiltere, Amerika ve Avrupa’da depo ve ofisleri bulunan MegaMerchant, Türk markalarının ürünlerini global pazaryerinde satabilmesi için katalog, reklam ve marka yönetiminden lojistik süreçlerine dek uçtan uca entegre bir E-ihracat platformu sunuyor.