Türkiye’nin en saygın ekonomi dergileri arasında yer alan Ekonomist Dergisi ile TEB’in geleneksel olarak gerçekleştirdiği Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırma sonuçları açıklandı.

Ekonomist Dergisi tarafından geçekleştirilen Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Açıklandı. 2015’te Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Sasa Polyester, “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında üçüncü sırada yer aldı.

SASA, ERDEMOĞLU HOLDİNG’İN AMİRAL GEMİSİ

2015’te Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Sasa Polyester, “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmamızda üçüncü sırada yer aldı.

2015’te Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Sasa Polyester, “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmamızda üçüncü sırada yer aldı.

Bu yıl 1 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirten Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Sasa, holdingin amiral gemisi” dedi.

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 20’ncisi hazırlanan ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ araştırmasının sonuçlarına göre Gaziantep merkezli Erdemoğlu Holding bünyesindeki Sasa Polyester, 2022 yılı verilerine göre Anadolu’nun en büyük üçüncü şirketi oldu.

Sasa Polyester, otomasyon, modernizasyon ve entegrasyona yönelik yatırımları ile büyümesini sürdürüyor.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Sasa Polyester’in başarısnı Ekonomist dergisine anlattı.

Konut fiyatlarında yüzde 52 artış Konut fiyatlarında yüzde 52 artış

YILLIK 1,4 MİLYON TON KAPASİTEYE ULAŞTIKSasa’nın gruplarının polyester yatırımı yapma kararı doğrultusunda 2015’te Sabancı Holding’den satın alınarak holdinglerine dahil edildiğini söyleyen Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “O dönemde üretim kapasitesi yıllık 350 bin tondu. Hızla yatırıma başladık.  2019’da yıllık 350 bin ton kapasiteli elyaf üretim tesisimizi devreye alarak yıllık kapasitemizi 700 bin tona çıkardık. 2020’de ise yıllık 350 bin ton kapasiteli poy ve textürize iplik işletmemiz ile yıllık 330 bin ton kapasiteli polyester chips işletmelerimiz devreye alındı.  Yapılan bu yatırımlar ile bugün itibarıyla yaklaşık yıllık 1,4 milyon ton kapasiteye ulaşmış olduk” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi