6 ŞUBAT 2023 DEPREMİNİN ÜZERİNDEN TAM BİR YIL GEÇTİ

GTB Başkanı Akıncı, asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle yad ederek, bir daha böylesi acılar yaşanmaması temennisinde bulundu.Geride unutulmaz acılar ve kapanmaz yaralar bırakan deprem felaketinin üzerinden bir yıl geçtiğini anımsatan Akıncı, mesajında şu ifadelere yer verdi:“Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 11 ilde can kayıplarına ve büyük yıkımlara sebebiyet veren 6 Şubat 2023 depreminin üzerinden tam bir yıl geçti.

HER ZAMAN DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLDUK

Asrın felaketi olarak adlandırılan depremde maalesef 50 binin üzerinde canımızı kaybettik. Binlerce insanımız bu yıkımlarda yaralandı ve yakınlarını kaybetti. Büyük travmalara sebebiyet veren deprem felaketi geride sadece yıkılan binalar, yarım kalan hayaller değil aynı zamanda hiçbir zaman kapanmayacak derin yaralar da bıraktı. Hüznün kelimelerle ifade edilemediği bu dönemde, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın en büyük tesellisi tüm Türkiye’nin yaşanan bu zorluklar karşısında birlikte örnek bir duruş sergileyerek, tek yürek olması oldu. Zor bir sınavın verildiği, yaraların kardeşlik ruhu ve el birliğiyle sarıldığı bu süreçte, biz de Gaziantep Ticaret Borsası olarak her zaman depremzede kardeşlerimizin yanında olduk.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Deprem sonrası GATEM bölgesinde bulunan borsamız hizmet binasını zaman kaybetmeden depremzede vatandaşlarımızın kullanımına açarak; barınma, yemek ve diğer temel ihtiyaçların karşılanması noktasında katkı sağladık. Bunun yanı sıra, AFAD Koordinasyon Merkezi koordinasyonunda tüm kurumlarımızla birlikte ortak hareket ettik. Çatı kuruluşumuz TOBB ve diğer yerel yönetimlerimizle birlikte depremden fazla etkilenen bölgelere yönelik yardım kampanyaları düzenledik. İslâhiye ve Nurdağı ilçelerimizde yer alan işletmelerimizde incelemelerde bulunarak iktisadi faaliyetlerin yeniden başlaması için ilgili bakanlarımıza hazırladığımız raporları sunduk. Bundan sonra da yine yeni başarı hikayeleri yazmak, şehrimizin ve bölgemizin toparlanma sürecine katkı sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.