Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

BU 4 BELİRTİ HUZURSUZ BACAK SENDROMU HABERCİSİ OLABİLİR BU 4 BELİRTİ HUZURSUZ BACAK SENDROMU HABERCİSİ OLABİLİR

Mesajında, Aziz Atatürk’ün 57 yıllık ömrüne bir Cumhuriyet, kendi ayakları üstünde dimdik duran bağımsız bir ülke ve sayısız devrim sığdırdığının altını çizen Koçer, “Türk milletinin bağımsızlık ülküsünü milli egemenlik ile taçlandıran, başarıya ulaştırdığı kurtuluş mücadelesiyle mazlum milletlere umut olan, fikirleri ve ilkeleriyle necip Türk milletinin gönlünde daima müstesna bir yere sahip olan Aziz Atatürk’ün hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi. 

Atatürk’ün bir kişiden öte büyük bir fikir olduğunu belirterek sözlerine devam eden Koçer, şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin banisi, Halaskar Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadelesi, ortaya koyduğu eserleri ve Türk milletine çizdiği istikametle büyük bir fikri temsil etmektedir.  Bu büyük fikre, kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına ve bizlere miras bıraktığı ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma’ ülküsüne her zaman bağlıyız. Kurucu değerlerimizden aldığımız güç ve cesaretle güzel ülkemiz için çalışmaya, her alanda dünyayla rekabet edecek işler yapmaya gayret ediyoruz. Büyük Atatürk’ü anlamanın; onun fikirlerini, hayallerini anlamaktan geçtiğinizin bilincindeyiz.” 

Bir asra ulaşan tarihiyle geleceğe yön veren Cumhuriyetin bugün geldiği noktayı gördükçe Atatürk’e olan minnet ve şükran duygumuzun daha da artığının altını çizen Koçer, sözlerini şu cümlelerle tamamladı:

“Çatışmalar, siyasi gerilimler, ekonomik dalgalanmalar dünyanın dört bir yanını etkisi altına almışken Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş harcındaki birlik ve beraberlik duygusuyla istikrarlı yürüyüşüne kararlılıkla devam etmektedir. 100 yıldır barıştan, ilerlemeden, kalkınmadan yana olan Türkiye, Atatürk’ün çizdiği vizyonla bölgesine örnek olmayı, yeni fikirlere ilham vermeyi sürdürmektedir. İşte bu sağlam duruş ve vizyon Türkiye Yüzyılı’nda da en büyük rehberimiz olacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 85. yıldönümünde Aziz Atatürk, silah arkadaşları ve vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Editör: Haber Merkezi