Dünyanın önde gelen küresel bağımsız reklamcılık platformu Adform, Türk iş dünyasının küresel arenadaki varlığını güçlendirecek önemli bir atama kararı aldı. Yenilikçi reklam teknolojileri ile geleceğin reklamcılık dünyasına yön veren Adform, Türkiye, MEA ve Orta Asya Başkanlığı görevine Cem Eroğlu'nu getirdi.

Reklamcılık sektöründe 17 yılı aşkın tecrübesiyle, reklam teknolojileri, dijital reklamcılık, kampanya yönetimi, operasyon ve satış yönetimi alanlarında zengin bir deneyime sahip olan Eroğlu, yeni dönemde Adform'un Türkiye, MEA ve Orta Asya Başkanı olarak görev yapacak.

 

Cem Eroğlu, yeni dönemde Adform Türkiye, MEA ve Orta Asya Başkanı olarak görev alacak

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Cem Eroğlu, 2007 yılında, Yahoo’nun performans alt yapısı olan Right Media Exchange ile kariyerine başladı. Türkiye ve Avrupa pazarında ilk gerçek zamanlı gösterim ve reklam teknolojilerinin doğusuna tanıklık eden Eroğlu, 2010-2016 yıllarında ReklamStore yönetici direktörlüğü pozisyonunda; TR pazarında ilk verisel yayın pazarının oluşmasına öncülük ederken, yeni alt yapıların geliştirilmesinde de rol aldı.

2016 yılında,  Avrupa’nın en büyük Reklam teknoloji şirketi olan Adform’un Türkiye, Orta Doğu ve Afrika ofislerini kurma amacıyla, genel müdürlük görevine geçti. Son dönemlerde çokça konuşulan, programatik üzerinden TV (HBBTV) satın alım sürecini başlattı ve 17 senelik dijital kariyer hayatında açık hava ve CTV reklam alt yapılarının entegrasyonunda büyük rol sahibi oldu. Ayrıca, reklamverenlerin birinci parti ekosistemlerinin oluşturulması ve yerel mecraların global platformlara karşı rekabet süreçlerine destek oldu. Adform'un İstanbul, Dubai ve Johannesburg ofislerinin kurulması ve pazar aktivasyonlarında rol aldı. Türk profesyonellerinin Avrupa'da daha fazla temsil edilmesine yönelik çalışmalar yaptı ve reklamverenler ile mecraların teknolojik adaptasyonunu sağladı.

Yakın zamana kadar Adform'da, Türkiye, MEA, Orta Asya Ülke Müdürü olarak görev alan Cem Eroğlu, yeni dönemde Adform'un Türkiye, MEA, Orta Asya Başkanlığını üstlenecek.

Cem Eroğlu: “Adform, Türk profesyonellerinin küresel temsilini güçlendiriyor.”

Adform Türkiye, MEA, Orta Asya Başkanı olarak Cem Eroğlu: "Adform'un Türkiye, MEA ve Orta Asya Başkanı olarak yeni görevime başlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Adform'un bu kararı, Türk iş dünyasının küresel arenadaki varlığını güçlendirmeye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor. Türk profesyonellerinin uluslararası alanda daha fazla görünürlüğe, etkiye ve başarıya ulaşma fırsatını artırmak, ülkemizin reklam endüstrisindeki gücünü yansıtıyor. İstanbul, Dubai ve Johannesburg'daki muhteşem ekiplerle birlikte böylesine başarılı bir küresel reklam teknolojileri şirketini temsil etmek benim için gurur verici. Yeni görevim boyunca, Adform'un zaten başarılı olan reklam teknolojisi çözümlerini bu önemli pazarlarda daha da ileri taşıyacak olmaktan heyecan duyuyorum. Bölgedeki müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Çözüm odaklı yaklaşımımızla iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin başarılarını artırarak birlikte büyüyeceğiz.”

Adform Hakkında

Adform, hizmet mükemmelliği ve ileriye dönük teknolojiler sunma konusunda 20 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en güçlü ve güvenli medya satın alma platformudur. Büyük markaların, ajansların ve yayıncıların dünya genelinde dijital reklam oluşturmasını, satın almasını ve satmasını sağlamaktadır. Artırılmış zeka ve sektör lideri kimlik çözümü ile sınırları zorlayan Adform, dijital reklamverenler açısından ezber bozan çözümler sunmaya devam etmektedir.