MAYIS AYININ SAĞLIK DEPOSU 6 SÜPER BESİNİ MAYIS AYININ SAĞLIK DEPOSU 6 SÜPER BESİNİ

Hastanın daha önce mide ameliyatı geçirmiş ve mide ile barsaklar arasında yeni bir yol oluşturulmuş olması, daha sonra yapılacak kapalı ameliyatların zorluğunu artırmaktadır. Bu nedenle hasta daha önce tedavi için gittiği 4 farklı büyük merkezde safra kesesi ameliyatının kapalı olarak yapılamayacağı, ancak açık olarak yapılabileceği bilgisini almıştır.

Hastamız Gaziantep Medical Point Hastanesi’ne geldiğinde durumu değerlendirilerek kapalı bir ameliyatın mümkün olabileceği sonucuna varıldı.

Kapalı olarak başlanan ameliyatta dikkatli ve hassas bir şekilde karın içindeki tüm yapışıklıklar giderilerek safra kesesine ulaşıldı. İçindeki taşlar ve enfeksiyon nedeniyle enfekte olan şişip gerginleşen safra kesesi daha önce başka merkezlerde kapalı olarak yapılamayacağı söylenmesine rağmen komplikasyonsuz bir şekilde kapalı ameliyatla çıkarılabildi.

Bu sayede hastanın büyük bir karın kesisi ve kesiye bağlı birçok komplikasyonu olmadan 4 ufak delikten yapılan ameliyatı ile ameliyat sonrası açık ameliyata göre çok daha az ağrı çekmesi, çok daha erken dönemde normal hayatına geri dönüşü ve çok rahat bir iyileşme süreci geçirmesi sağlandı. Ayrıca büyük ve çirkin yeni bir karın ameliyat izinden de kurtulmuş oldu.  Bu başarılı ameliyat kapalı ameliyat tekniklerinin uygun hastalarda ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Prof. Dr. M. Tahir Özer aslında zor ve meşakkatli olan bu ameliyatın modern cerrahi teknik ve ekipmanların kullanımı ve cerrahi ekibin koordineli ve uyum içinde çalışması ile hasta için büyük fayda sağladığı ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini kısaltarak komplikasyonları da önlediğini belirterek zor ve riskli bir cerrahiyi ekip olarak başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz dedi. 

Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Kubba ise :

“Çağımızın hızla gelişen modern cerrahi teknik ve ekipmanlarını yakından takip ederek ve çatımız altında kullanımını sağlıyor ve  hastalarımızın yaşam kalitesi ile birlikte mutluluğunu da artırmayı hedefliyoruz.” dedi. 

Editör: Haber Merkezi