Akıllı telefon dünyasının merakla beklediği iPhone 15 serisi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Önemli kaynakların sızdırdıkları bilgiler ışığında serinin özellikleri ortaya çıktı. Yeni nesil iPhone’lar önümüzdeki ayın ortalarında. Ancak bazı sorunlar gün yüzüne çıkabilir.

iPhone 15, ekim ayına sarkabilir

iPhone 14, geçtiğimiz eylül ayında piyasaya sürülmeden önce birçok erteleme haberiyle gündem oldu. Seri, yarı iletken krizi ve Çin’deki koronavirüs artışları nedeniyle birçok sorunla karşı karşıya kalsa da tam zamanında sahne aldı. Beklenen iPhone serisi de benzer haberlere konu olmaya başladı.

Phone 15, ilk etapta diğer serilere nazaran daha fazla üretilecek. İlk yıl itibariyle 84 milyon adet üretilecek serinin diğer iPhone’larda olduğu gibi eylül ayında sahne alması bekleniyordu. Ancak Bank of America’da küresel menkul kıymetler analisti olan Wamsi Mohan bu beklentilerin gerçekçi olmadığını belirtti.

Kaynağa göre seri, birkaç haftalık bir ertelemeyle tanıtılacak. Buna göre iPhone 15, ekim ayına sahne alacak. Öte yandan kaynak, erteleme için bir sebep belirtmedi. Bu olası durumun çok büyük bir gecikme gibi görünmese de perde arkasındaki etkilerinin büyük olacağı belirtiliyor.

Apple’dan Türkiye fiyatlarına zam! Apple’dan Türkiye fiyatlarına zam!

Öte yandan iPhone serisinde birçok yenilik bekleniyor. Elbette bu yenilikler ücrette artışlara neden olacak. Öyle ki iPhone 15 Pro Max’in yılın en iyi kameralı telefonu olmasına yardımcı olabilecek yeni bir periskop kamera alacağı da iddia ediliyor. Kaynak:shiftdelete.com

Editör: Haber Merkezi