Asgari ücrette zam pazarlığı sürüyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını, 11 Aralık 2023 Pazartesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde yaptı. İkinci toplantı ise 18 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirildi. Bu noktada "Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman?"

ASGARİ ÜCRET 3. TOPLANTISI NE ZAMAN?

habertürk heberine göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantının günü ve saati henüz açıklık kazanmadı. Tarihin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyurulması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kıvanç "Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki programı dolayısıyla çok büyük olasılıkla 3. toplantı pazartesi gününe kalmış görünüyor. Büyük ihtimalle asgari ücretin pazartesi ya da salı günü açıklanması bekleniyor." açıklamalarında bulundu.

Buna göre; 2024 yılı içerisinde geçerli olacak yeni asgari ücretin 25 ya da 26 Aralık'ta açıklanacağı ön görülüyor.

İKİNCİ TOPLANTININ ARDINDAN AÇIKLAMALAR

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun, 2024 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamındaki ikinci toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında gerçekleştirildi.

Basına kapalı yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından, komisyonda işçi heyetine başkanlık eden TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ağar, gazetecilere açıklama yaptı.